Pozvánka na přednášku o ornitologické expedici do Maroka

Zveme Vás na přednášku o ornitologické expedici do Maroka, která se uskutečnila na jaře 2015. Aleš Vondrka Vás seznámí nejen s ptactvem této severoafrické země, dozvíte se ale i mnoho zajímavého z její historie a tamní kultury.

Akce uskuteční ve středu 16. 11. 2016 od 18:00 hodin v Kavárně Ve Skále ve Vimperku (Pivovarská 61, 38501 Vimperk).

Podzimní úklid Vimperské rokle

Ve čtvrtek 20. října 2016 od 09.30 hodin budeme uklízet odpadky a drobné černé skládky v lokalitě Rokle ve Vimperku. Sraz pro zájemce je na parkovišti na konci ulice K Rokli.
S sebou si vezměte pracovní oděv, vhodnou obuv a dobrou náladu 🙂
Akci pořádá ZO ČSOP Šumava a Mateřská škola Vimperk, Klostermannova 365.
Více informací na info@csopsumava.cz nebo na tel. č. 777 812 835.
V případě nepříznivého počasí se akce nekoná.
Akce se koná v rámci kampaně Ukliďme svět, ukliďme Česko – www.uklidmecesko.cz

read more

Setkání členů a přátel ČSOP proběhlo letos na Šumavě

Od 2. do 4. září 2016 jsme hostili v rekreačním zařízení VLS Olšina naše kolegy ochránce přírody z celé republiky na celostátním „Setkání členů a přátel ČSOP“. Během pestrého programu se vystřídala celá řada hostů se zajímavými přednáškami, v sobotu si účastníci vybrali z několika přírodovědných exkurzí a v neděli se seznámili blíže s činností naší organizace přímo ve Vimperku. Co zajímavého se na Setkání dělo přinášejí fotografie v této galerii.

read more

Dendrologická vycházka do Vimperského arboreta

Zveme Vás na dendrologickou vycházku po Vimperském arboretu. Přijďte se seznámit s nejvýše rostoucími kaštanovníky v Čechách, kryptomérií japonskou či dalšími běžnými i méně známými druhy stromů a keřů. Akce se koná v sobotu 27. srpna 2016 od 14.00 hodin. Sraz je u hlavního vchodu do arboreta ze Zámecké aleje. Exkurzi povede Ing. Pavel Nagy. Více info na tel. č. 777 812 835 nebo na info@csopsumava.cz.

Akce se koná za finanční podpory Jihočeského kraje a sítě Krasec.

read more

Kosili jsme louku s výskytem chráněných kosatců

U Uhřic nedaleko Vlachova Březí jsme v minulých dnech kosili louku s výskytem chráněných kosatců sibiřských. O louku se staráme od roku 2014 a máme ji zařazenou v pozemkovém spolku. Do této doby byla louka bez péče a začala zarůstat tužebníky, skřípinou a maliníkem. Trsy kosatců obsekáváme a necháme je na vysemenění. Jak se nám dílo podařilo přikládáme na fotkách.