ZO ČSOP Šumava
Hraničářská 38
385 01 Vimperk

info[zavináč]csopsumava.cz 
+420 777 812 835

   

   ZO ČSOP Šumava
Archiv aktualit
Pozvánka na brigádu na NS Sudslavický okruh Tisk

V sobotu 18. září 2010 a v neděli 19. září 2010 se uskuteční brigády na naučné stezce Sudslavický okruh. Jejich náplní bude instalace nových dřevěných prvků, oprava stávajícího vybavení a úprava stezky.

Celý článek...
 
Pozvánka na návštěvu míst v péči ZO ČSOP Šumava a povídání o činnosti pozemkových spolků Tisk

V sobotu 11. září 2010 se uskuteční exkurze na přírodovědná místa, o které se stará ZO ČSOP Šumava. Součástí exkurze bude i povídání o činnnosti pozemkových spolků.

Celý článek...
 
Dendrologická vycházka po vimperském arboretu Tisk

Příchozí se budou moci dozvědět více o arboretu a mohou shlédnout běžné i méně časté zástupce stromů a keřů naší přírody. O jednotlivých druzích dřevin nám povědí zaměstnanci Odboru životního prostředí Města Vimperk.

Kde: Sraz je u vchodu do arboreta od Zámecké aleje

Kde: 29. května 2010 od 14.00 hod.

Za nepříznivého počasí se akce nekoná!

 
 
Setkání s Naučnou stezkou Sudslavický okruh Tisk

Vycházka po 3,2 km dlouhé stezce vedoucí přírodní rezervací Opolenec. Tématem vycházky budou přírodovědné a technické zajímavosti související s přírodou a historií tohoto okruhu a přírodní rezervace Opolenec. Vycházku, která se koná u příležitosti celostátní kampaně ČSOP Setkání s přírodou, povede Jakub Hromas.

Kde: Sraz na vlakovém nádraží v Bohumilicích (u začátku NS).

Kdy: 12. června od 10.00 hod.

Za nepříznivého počasí se akce nekoná!

 
Fotografie Vimperského zámku během kampaně Hodina Země 2010 Tisk

Zde můžete shlédnout fotografie Vimperského zámku, na kterém bylo ze soboty 27. března na neděli 28. března 2010 od 20.30 hodin po celou noc vypnuto osvětlení v rámci celosvětové klimatické kampaně Hodina země 2010. 

Celý článek...
 
Vimperský zámek a Městská zvonice se ponoří do tmy Tisk

V den, kdy se bude měnit zimní čas na letní, tj. ze soboty 27. března na neděli 28. března zůstane přes celou noc zhasnuto osvětlení dvou vimperských památek - Vimperského zámku a Městské zvonice.

Celý článek...
 
Připojte se k Hodině Země 2010! Tisk

V den, kdy se bude měnit zimní čas na letní, tj. ze soboty 27. března na neděli 28. března proběhne po celém světě kampaň s názvem „Hodina Země 2010“.

Celý článek...
 
Nové akce pro veřejnost Tisk

V Plánu akcí pro veřejnost jsou na letošní jaro zveřejněny dvě nové akce - Účast v kampani Clean up the World (Ukliďme svět!) a Přírodovědná vycházka po NS Sudlavický okruh.

 
Vydali jsme leták o naší organizaci Tisk

Naší organizaci se podařilo vydat nový leták, který je určen pro propagaci naší činnosti a stručně a přehledně informuje o všech našich aktivitách v oblasti ochrany přírodního a kulturního dědictví na Vimpersku a okolí.

Celý článek...
 
Pour féliciter 2010 Tisk

ZO ČSOP Šumava Vám přeje klidné a spokojené Vánoce a do nového roku 2010 pevné zdraví, štěstí a mnoho úspěchů v osobním i pracovním životě.
Celý článek...
 
« ZačátekPředchozí12345DalšíKonec »

JPAGE_CURRENT_OF_TOTAL